کد مطلب : 74705 تاریخ مطلب : 1400/10/14

خرازي فروشان متعهد به عرضه اجناس واقعي و اصل هستند/ سودجويي قاچاقچيان غيرقانوني با ممنوعيت ورود قانوني کالا

نايب رئيس اول اتحاديه صنف خرازي فروشان و و ابسته تهران با تاکيد بر اينکه اعضاي اين صنف اجازه حضور اجناس تقلبي و فيک را در واحدهاي خود نمي دهند بيان داشت: بنا بر آموزش هاي لازم طبق قانون نظام صنفي و بازرسي دقيق اتحاديه از تمامي واحدهاي صنفي، تمامي اعضاء متعهدانه نسبت به ارائه اجناس واقعي و غير تقلبي به مشتريان اقدام مي کنند و آنچه از اجناس تقلبي و قاچاق در شهر مشاهده مي شود تنها از طريق دست فروشان و در مترو، پارک ها و پياده روها عرضه مي شود.

عليرضا مهرانپور، نايب رئيس اول اتحاديه صنف خرازي فروشان و و ابسته تهران گفت: با توجه به اين که گراني و تورم دغدغه اصلي مردم کشور است و اولويت سبد خانوار به تامين مواد غذايي و معاش خلاصه شده؛ لذا به خريد عطر و ادکلن، مواد آرايشي و بهداشتي کمتر مي پردازند؛ اما نبايد از اين نکته صرف نظر کرد که بسياري از لوازم رسته هاي اين اتحاديه در مشاغل مختلف مانند آرايشگران، خياطان و ... کاربرد دارد و بسياري از افراد از آنها امرار معاش مي کنند بنابراين بايد انواع لوازم مورد نيازشان تامين شود که در غير اين صورت راه ديگري جز کالاي قاچاق باقي نخواهد ماند.

وي تصريح کرد: با عدم ورود لوازم و کالاهاي مورد نياز جامعه از راه ها و مبادي قانوني، تنها دست قاچاقچيان باز و سودجويي اين افراد گسترش مي يابد. مي طلبد در اين مورد از سوي مسئولان مورد توجه قرار گيرد. تا کالاهاي با کيفيت و خوب وارد کشور شود نهادهاي مسئول با برنامه ريزي اصولي مي توانند به اين مهم رسيدگي کنند .

مهرانپور تاکيد کرد: ضمن حمايت از توليد کالاي ايراني، معتقدم حضور و وجود کالاهاي با کيفيت خارجي در کشور موجب الگوبرداري و رقابت سالم خواهد شد. آنچه در کشور توليد مي شود در رقابت قرار مي گيرد و توليدکننده داخلي با تلاش بيشتر سطح کيفيت کالاي خود را افزايش مي دهد تا تمامي استاندارهاي لازم را رعايت و مجوز بهداشت و غذا و دارو را داشته باشد. اين محصولات همانگونه که براي بدن سود دارد به دليل تماس مستقيم با پوست اگر غير استاندارد تهيه شود مي تواند، زيان بار باشد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر عطريات و ادکلن در کشور توليد مي شود گفت: براي توليد عطر و ادکلن در داخل نياز به ورود متريال اصلي از کشورهايي نظير فرانسه- ايتاليا- اسپانيا و ... داريم؛ البته عطرهاي ايراني اخيرا توانسته برخي از سلايق را به خود جذب نمايد.

نايب رئيس اول اتحاديه صنف خرازي فروشان و و ابسته تهران مهمترين مشکل صنف را رکود توام با تورم در کشور برشمرد و افزود: در دو سال اخير شيوع ويروس کرونا در کنار تحريم هاي ناعادلانه کشور، کسب و کار را راکد و مشکلات را بسيار زياد کرده است بگونه اي که تعداد زيادي از فعالان صنف توان پرداخت اجاره بهاي واحد صنفي خود را نداشته و از اين صنف خارج و يا تغيير شغل دادند

نیمتا روزنامه های صبح کشور